• Wiem, rozumiem, potrafię

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pyrzycach   uzyskała dofinansowanie na realizację projektu "Wiem, rozumiem, potrafię"w konkursie otwartym na projekty współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie: 9.1.2 Zmniejszenie nierówności w upowszechnianiu edukacji szczególnie pomiędzy obszarami wiejskimi i miejskimi w zakresie kształcenia ogólnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dzięki uzyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa Poradnia ma możliwość wyjścia z pomocą do uczniów na terenie ich szkół macierzystych, znajdujących się na terenie gmin: Pyrzyce, Kozielice, Lipiany, Przelewice, Bielice i Warnice.
          Celem głównym projektu jest tworzenie równych szans edukacyjnych poprzez umożliwienie dostępu do pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i uczennic.
          Cel ogólny zostanie osiągnięty poprzez realizację celów szczegółowych:
          1. Stworzenie możliwości udziału w zajęciach specjalistycznej pomocy w zakresie trudności w uczeniu się.
          2. Stworzenie możliwości udziału w treningu TZA młodzieży wykazującej trudności wychowawcze.
          3. Udział młodzieży z trzecich klas gimnazjów w warsztatach zawodoznawczych.

W ramach projektu przewiduje się objęcie specjalistyczną pomocą psychologiczno-pedagogiczną uczniów i uczennice wykazujący trudności:
          • w uczeniu się w postaci zajęć terapeutycznych opartych na elementach kinezjologii edukacyjnej, reedukacji umiejętności czytania i liczenia - zajęcia dążą do obniżenia poziomu deficytów rozwojowych u dzieci.
          • w zachowaniu się w postaci Treningów Zastępowania Agresji - jest to technika mająca na celu - poprzez modelowanie - podniesienie poziomu umiejętności społecznych oraz umiejętności radzenia sobie ze złością własną i innych.

oficjalna strona projektu: www.wiempotrafie.pl

koordynator szkolny: Helena Bichta

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------