• Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

składamy serdeczne życzenia

wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha.

Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją,

obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Małgorzata Woronowicz

Małgorzata Urbanowicz

• Dziękujemy

• Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję

" Zbiórka przyborów szkolnych- sercem z Ukrainą".

To dzięki Wam mogliśmy wesprzeć wszystkich nowych uczniów naszej szkoły z Ukrainy.

Opiekunki SKW: Marzena Zięcina Monika Jóźwiak

• Kondolencje

• Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 31 marca 2022 r. zmarła nasza  Koleżanka, emerytowana nauczycielka ucząca w Szkole Podstawowej w Swochowie Alicja Adamska.

Tym samym składamy wyrazy współczucia i żalu całej Rodzinie oraz Bliskim.

• Informacja

• Samorząd Uczniowski ogłasza dzień 1 kwietnia 2022 r. DNIEM W PIŻAMIE. Zachęcamy całą społeczność naszej szkoły do przebrania się w piżamę lub szlafrok.

Przyda się trochę radości i uśmiechu w ten wiosenny dzień :)

• Nauka języka polskiego dla dorosłych

• Pani Anna Szkarapata, nauczycielka SP Bielice, zaprasza wszystkie osoby nieznające języka polskiego,  które w związku z wybuchem wojny w Ukrainie przyjechały do Gminy Bielice, na bezpłatne lekcje języka polskiego.

Lekcje  adresowane są  do osób, które nie znają języka polskiego i potrzebują zyskać podstawowe umiejętności. Na zajęciach będziemy koncentrować się na nauce mówienia i rozumienia w codziennych sytuacjach.

Lekcje prowadzone są w Szkole Podstaowej im. Jana Pawła II w Bielicach w sali nr 4

Poniedziałek godzina 15.00

Wtorek godzina 11.40

• Rekolekcje wielkopostne 4,5,6 kwietnia 2022 r.

• W dniach od 4 do 6 kwietnia 2022 r. odbywać się będą rekolekcje wielkopostne. Uczniowie klas I-VIII uczęszczający na lekcje religii będą przywożeni (na godz. 9.00) bezpośrednio do kościoła parafialnego w Bielicach (autobus będzie kursował zgodnie z planem dowożąc dzieci do szkoły na 8.55). Po zakończonych rekolekcjach dzieci odjeżdżają spod kościoła ok. godz. 10.00.

Uczniowie z Bielic gromadzą się koło szkoły o godz. 8.45 i wspólnie z wychowawcą przechodzą do kościoła, a następnie po zakończonych rekolekcjach wracają do szkoły i stąd rozchodzą się do domu. Jeśli uczeń z Bielic dostarczy wychowawcy klasy zgodę rodziców na samodzielne dotarcie do kościoła oraz z kościoła do domu wówczas będzie mógł bezpośrednio z domu udać się na rekolekcje.

Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii będą mieli zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej. Dotyczy to również pozostałych uczniów, którzy w tych dniach będą potrzebowali opieki przed lub po rekolekcjach. Należy podkreślić, że ostatni kurs spod szkoły będzie o godz. 13.35 (odwóz grup przedszkolnych).

• Kolorowy tydzień

• Wiosnę przywitaliśmy na kolorowo!  Nasza szkoła przez cały tydzień jest bardzo barwna!

Każdego dnia, uczniowie przychdzą na lekcje w określonym kolorze ubrań. Jesteśmy zaskoczeni tym, jak wiele osób włączyło się do naszej zabawy! Nauczyciele również brali w niej udział! Każdy, kto wszedł do szkoły, z pewnością od razu zauważał, jaki kolor dominuje danego dnia.

We wtorek – zielony. W środę – czerwony. W czwartek – zółty, a w piątek – niebieski.

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

• Dnia 21 marca 2022 r. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej. Po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego do oddziałów przedszkolnych zakwalifikowano 64 dzieci, a do klas I 16 uczniów. Listy kandydatów dostępne są na drzwiach wejściowych szkoły oraz na tablicy informacyjnej.

Rodzice, których dziecko znalazło się na liście kandydatów ma obowiązek w dniach 28 marca br. - 4 kwietnia br. złożyć w formie pisemnej oświadczenie woli przyjęcia dziecka do określonej grupy wiekowej, będzie to możliwe podczas spotkania ( wszystkie grupy przedszkolne) w dniu

29 marca br. o godz. 16 (korytarz I piętro).

Nabór uzupełniający rozpocznie się 1 sierpnia br 2022 r.  i potrwa do 12 sierpnia 2022 roku.

• Szkolnego Klubu Wolontariatu

Zachęcamy każdego kto chce pomóc do włączenia się w akcję „Sercem z Ukrainą”

Zachęcamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy.

ZBIERAMY:

• bloki białe i kolorowe,

• ryzy papieru,

• teczki papierowe,

• długopisy, pisaki,

• ołówki, kredki, gumki, kleje

• zeszyty, piórniki

• wycinanki, plastelinę, bibułę, pastele,

• nożyczki, gumki itp.

Zbiórka – miejsce koło sklepiku szkolnego.

Termin – do 31 marca 2022r.

• Zapraszamy

•  Pani Anna Szkarapata, nauczycielka SP Bielice, zaprasza wszystkie osoby nieznające języka polskiego,  które w związku z wybuchem wojny w Ukrainie przyjechały do Gminy Bielice, na bezpłatne lekcje języka polskiego.

Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły telefonicznie na numer telefonu 91 5644127 lub 915644305